SimgeOptik - Doğru gözlük camı için on ipucu

Doğru gözlük camı için on ipucu

Yeni gözlük camı kaplamalarıyla DAHA İYİ GÖRME – daha fazla konfor ve daha fazla dayanıklılık için Kaplamalar gözlük camlarınız için mükemmel son dokunuştur. Gözlüklerinizi, sıra dışı görme konforunun keyfine varmanızda size yardımcı olacak teknolojinin şaheserleri haline dönüştürürler. İhtiyacınız olan doğru reçete değerlerine sahip optik camlar, optimum görmenin garantisi değildir.

DAHA İYİ GÖRMENİN, gözlük camı kaplamaları konusunda 10 faydalı ipucu var - hangileri sizin için doğru kaplamalar ve yeni bir gözlük satın alırken hangi yönleri dikkate almalısınız? 

Her gözlük camı yüzeyi ışığı yansıtır - bu çoğunlukla epey rahatsız edici olabilen hayatın kaçınılmaz bir gerçeğidir. Ama bunun da bir çaresi var. Yüksek kaliteli bir AR kaplaması sadece gözlerinizin görünme netliğini yükselterek daha iyi görünmenizi sağlamakla kalmaz ayrıca en rahatsız edici yansımaları da ortadan kaldırır. AR kaplamaları gece araç sürüşünü veya okumayı ciddi anlamda kolaylaştırır. Ayrıca size bakan herkes AR kaplamasından faydalanabilir: Gözlük camının ön yüzeyinde neredeyse hiç yansıma olmadığından, gözlerinizi engel olmadan görebilirler. Yüksek kaliteli bir AR kaplama, en üstün etkiyi yaratmak amacıyla birlikte çalışan birçok katmandan oluşur. Bu bağlamda, farklı dalga boylarındaki ışıkların sebep olduğu ve farklı yönlerden gelen yansımalar en aza indirilir, bu arada göz yorgunluğu da azaltılmış olur.
Bugünlerde, müşterilerin çoğu plastik gözlük camlarını tercih ediyor. Fakat bu gözlük camları, camdan yapılan gözlük camları kadar sert değiller ve çizilmeye karşı daha az dayanıklı ve daha fazla hassaslar. Bu nedenle, dayanıklılıklarının arttırılması için sert bir kaplama kesinlikle önerilmektedir. Yüzeyin, görmenizde bozulmaya yol açabilecek çiziklere karşı daha az hassas olmasını sağlar.
Evet. DuraVision® Platinum teknolojisini içeren gözlük camları dokuz ultra ince katmandan yapılmıştır. Bu katmanların yerine getireceği dört görev vardır: ilki, temel materyalin üzerine bir sert kaplama uygulanır, ardından çeşitli antirefle kaplamaları bunu izler ve ardından Kolay Temizleme katmanı (Clean Coat) gelir. En üstteki bu katman gözlük camını mühürler ve mükemmel şekilde pürüzsüz bir yüzey oluşturur. Böylece, kirin ve nemin yüzeyde toparlanmasını sağlar ve gözlük camları daha uzun süre temiz kalır. Ve temizlenmeleri gerektiğinde, bu işlem çok daha kolay ve rahat bir şekilde yapılabilir.
Evet. Öncelikle, bu kaplamaları olan gözlük camlarında mükemmel antistatik özellikler bulunur, bunun anlamı daha uzun sürede kirlenmemeleri ve ciddi anlamda daha az toz ve tüy çekmeleridir. İkinci olarak, su ve yağ geçirmez katman kolay bir temizlik sağlar: Gözlük camları ZEISS marka silme bezleriyle uygun şekilde temizlenebilir veya gözlük camlarını ılık suyun altına tutabilir ve ardından kalan su damlacıklarını silkeleyebilirsiniz. Bilinen şekilde gözlük camlarını mikrofiber bir bezle silmeniz gerekmez çünkü sıvılar yüzey üzerinde toparlanır, bu durumu nilüfer çiçeğinden biliyorsunuzdur.
Gözlük camlarınızı temizlerken lütfen tişörtlerinizi, kazak kollarınızı veya mendilinizi kullanmayın, minicik kir parçacıkları çizilmeye neden olabilir. Sonuç: Hoşça kal net görme! Çok sayıda küçük çizikler gözlük camınızın yüzeyini bulanık hale getirebilir. Bu nedenle, gözlük camlarınızı giysilerinizle, kağıt mendillerle vs. temizlemeyin.
Evet, birçok faktör var! Gözlüğü düşürmek, yanlış kullanım sonucu çiziklerin oluşması veya aşırı düşük veya yüksek sıcaklıklara maruz kalması gözlük camlarınızın zarar görmesine neden olabilir. Örneğin sıcak yaz aylarında araçtaki sıcaklık da kaçınılması gereken bir durumdur. Aynı durum sauna veya gözlüğü evde kalorifer üzerine koyma için de geçerlidir: Gözlük camları bu türden ortamlar için yapılmamıştır. Gözlük kullanıcıları sıkça camın veya temizlemek için kullanılan mendillerin veya giysinin üzerinde pusuda yatan kir parçacıklarının oluşturduğu tehlikeyi hafife alır. Bunların hepsi çizilmeye neden olabilir. Modern bir sert kaplama bu sorunun çözümüdür: Kaplama gözlük camlarınızın çiziğe karşı daha dayanıklı hale getirir ve ürünün ömrünü uzatır.
AR kaplamaları çocuklar için çok önemlidir - en geç okula başladıkları zaman. Bu kaplamalar oldukça uygun fiyatlıdır. Daha fazla bilgi istiyorsanız optisyeninize sormanız yeterli olacaktır. Ve elbette, sert kaplama çocuk gözlükleri için kesinlikle bir zorunluluktur. Sadece bu kaplamalar sayesinde gözlükleri çocukların günlük darbe ve vurmalarına dayanabilir. Önemli: Çocukların özel ihtiyaçlarıyla ilgilenmeye alışkın bir optometrist seçmelisiniz. Doğru optometrist, çocukların kişisel gereksinimleri için tam olarak uygun gözlükleri almalarını sağlamak için kızınızın veya oğlunuzun tam ve çocuk dostu göz muayenesini gerçekleştirecektir.
Kahverengi, yeşil, füme - Normalde güneş gözlükleri camlarıyla eşleştirilen renkler pek de heyecan verici değildir. Oysaki dünya çok renkli bir yerdir! Nerede kullanılacağına bağlı olarak, hoş bir renk görme kalitenizi arttırabilir, ruh halinizi yükseltebilir ve benzersiz ve modaya uygun bir stil yaratabilir. "Spicy Red" (Acı Kırmızı) ve "Pretty Pink" (Çekici Pembe) gibi isimler ne demek istendiğini anlatıyor! Ya da belki daha şık bir şey mi istiyorsunuz? Yüksek kaliteli "Siyah renk" %95'e kadar ışık emilimi ve modern stilleri yansıtmak için tasarlanmış bir dizi farklı koyuluk seviyeleri olanağı sunar. Talep edilmesi halinde, optisyeniniz size tüm moda renklerde, tek renkli, degrade ve en moda çift renkli gözlük camı sunabilir. Renkli gözlük camlarınızı hangi ortamlarda ve durumlarda takmayı düşündüğünüzü optisyeninize söylemeniz önemlidir: günlük kullanım için mi, güneş gözlüğü olarak mı veya özel faaliyetler (spor) için mi? Optisyeniniz size yardımcı olmaktan memnun olacaktır.
Renkli gözlük camlarının birçok faydası vardır: Sadece görünümünüze çok kişisel bir hava katmakla kalmıyor ayrıca kontrast algılamayı arttırır, ruh halinizi yükseltir, suni ışıktan kaynaklanan kamaşmayı azaltır, kırışıklıkların saklanmasına yardımcı olur ve genel görme konforunuzu daha iyi hale getirir. Fakat ayrıca saç, makyaj ve kıyafet stilinize de uymalıdır. Koyu renklerden pek fazla hoşlanmıyorsanız örneğin, pastel renkler sizin için uygun olacaktır. Öneri: Gözlük öncelikle saç stilinize ve yüzünüzün şekline, ardından kıyafetlerinize uymalıdır. Sarışın ve esmerlere neredeyse tüm renkler uyar. Kızıllar için pembe ve mor renkler mükemmel bir seçim olacaktır. Sakın ten renginizi unutmayın, ten rengi de çok önemlidir. Soluk tenliler için canlı renkler uygundur.

Gözlük camlarınızın renginin ve çerçevesinin, aşırı göz makyajı nedeniyle dikkat çekmeyen bir hal almadığından emin olun. Vurguyu gözlerinize çekmek için göz kalemi ve rimel elbette ki mükemmel seçeneklerdir. Dudaklarınızla gözlerinizin mükemmel uyumunu sağlamak için ruj kesinlikle kullanılmalıdır. Bu şekilde, renkli camlar tam istediğiniz görünüşe, egzotik veya şık bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır. Genel kural şudur: Gözlüğünüz ne kadar dikkat çekiciyse, kıyafetiniz o kadar sade olmalıdır. Diğer bir deyişle, renkli camlar kullanırken mücevherlerin ve diğer aksesuarların sayısını yüksek tutmayın! Bu arada, optisyenlerinizden istediğiniz renkte gözlük camı sipariş edebilirsiniz. Optisyenlerinize sadece bir renk örneği verin (mesela en sevdiğiniz çantanız) ve ona uygun gözlük camları sipariş edeceklerdir.

Kendiliğinden renklenen gözlük camları, günlük yaşamımızdaki birçok farklı durumlar için uygundur. Optik gözlük camları takıyorsanız ve normal güneş ışığı şartlarında iç mekan ve dış mekan arasında sürekli olarak geçiş yapıyorsanız ZEISS PhotoFusion® gibi modern kendiliğinden renklenen gözlük camları özelliğinde bir alternatif güneş koruması çözümünden faydalanabilirsiniz. Işık değişimine önceki nesil kendiliğinden renklenen gözlük camlarına göre ciddi anlamda daha hızlı tepki veriyorlar, güneş ışığında en koyu renge dönüyor ve iç mekana geçtiğinizde sadece birkaç saniye içinde neredeyse tamamen açık renge geri dönüyorlar. Açık renge dönme sürecinin hızı, örneğin parlak güneş ışığından mağazaya girdiğinizde "karanlıkta" kalmamanızın sağlanması anlamında özellikle önemlidir. PhotoFusion® gözlük camları tüm renk seviyelerinde yüzde 100 UV korumasını da garantiler ve optik kalite ile aynı yüksek standartları sunar. ZEISS Photofusion® kendiliğinden renklenen gözlük camları ayrıca, konuyu bilen kişilerin bu sezon kesinlikle takacağı tüm cam renklerinde ve tasarımlarında mevcuttur! Günlük, tarz sahibi, şık veya çocuklar için.

Orta derecede parlak oda aydınlatmasında bile gözlerinizi kıstığınızın farkına vardınız mı? Kendiliğinden renklenen gözlük camları bu durumlar için de tavsiye edilir. İçinde bulunduğunuz her türlü ışık şartlarına sorunsuzca adapte olur ve her zaman sakin, konforlu bir görme sağlar.

Premium Joomla Templates